Домівка
24 | 05 | 2017
Головне меню
Подорож паломницької ікони Блаженної Йосафати

Молитви до Блаженної Йосафати -Акафіст

Молитва з Блаженною Йосафатою

Торжественне відзначення 125 Ювілею Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, 70 років від заснування Віце-Провінції Святого Йосифа в Сербії та 60 Ювілей Богопосвяченого життя с. Вероніки Гралюк, СНДМ, вислуженої Провінційної Настоятельки PDF Друк E-mail
Вівторок, 21 березня 2017, 19:12

за матеріалами сайту отців василіян Провінції Святого Миколая:

9 березня 2017 р., в Провінції Св. Йосифа Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Сербії, відбулося торжественне відзначення потрійного Ювілею: 125-ліття заснування Згромадження Сестер Служебниць НДМ, 70-ліття утворення Віце-Провінції Св. Йосифа в Сербії та 60-літнього ювілею богопосвяченого життя с. Вероніки Ґралюк, СНДМ.

Архієрейську Божественну Літургію з нагоди ювілейних святкувань очолили: Апостольський Екзарх в Сербії і Чорногорії Преосвященний Владика Юрій Джуджар, Єпарх Крижевецький Преосвященний Владика Нікола Кекіч, Апостольський екзарх в Македонії Преосвященний Владика Кіро Стоянов, за участю Апостольського Нунція в Сербії Архієпископа Лучіано Суріані та Секретаря Апостольської Нунціатури в Сербії Монсеньора Філіппо Колнаго.

Разом з Архієреями Літургію співслужили Отці Василіяни: Протоігумен Провінції Св. Миколая в Україні о. Андрій Белеканич разом з Провінційним Вікарієм о. Павлом Кречуном та Провінційним Радником о. Михайлом Станком, як також Отці Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні: о. Пантелеймон Саламаха та о. Роберт Лисейко, який був провідником духовної віднови для Сестер Служебниць в рамках відзначення їхнього ювілею. Літургію співслужив теж о. Платон Салак ЧСВВ – Адміністратор парафії, яка діє при Василіянському Монастирі Св. Йосафата в Кулі (Сербія).

Також Літургію співслужили: Парох місцевої Парафії Св. Миколая о. Михайло Малцко та священики Екзархату.

У відзначенні Ювілею Сестер Служебниць НДМ взяли участь: Генеральна Мати с. Тереза Слота, СНДМ, Генеральна Дорадниця с. Юлія Бойчук, СНДМ, Провінційна Настоятелька Сестер Служебниць НДМ в Сербії с. Мартина Кмита та Сестри Служебниці і Сестри Василіянки разом з Настоятельками із різних країн: Італії, Хорватії, Боснії та Герцеговини, Словаччини, Німеччини та України. Зокрема: Провінційна Настоятелька с. Петра Сичакова, СНДМ разом з дорадницями Словацької Провінції Святого Духа, Віце-провінційна Настоятелька с. Февронія Рапленович, ЧСВВ разом із сестрами Хорватської Віце-Провінції Свв. Василія і Макрини, Провінційна Настоятелька с. Анастасія Пітка, ЧСВВ разом із сестрами Хорватської Провінції Св. Архангела Михаїла.

Присутні на святкуваннях були теж: Посол України в Сербії пан Олександр Олександрович з дружиною, родина ювілянтки с. Вероніки Ґралюк, СНДМ, добродії, гості та парафіяни.

Під час Літургії, Владика Юрій Джуджар виголосив святкову проповідь, під час якої привітав гостей та у світлі Євангелія відзначив важливу роль служіння Сестер Служебниць в Сербії.

Після Літургії, подячне слово виголосила Генеральна Настоятелька Сестер Служебниць с. Тереза Слота, після чого Апостольський Нунцій в Сербії Архієпископ Лучіано Суріані вручив грамоту с. Вероніці Ґралюк, СНДМ з нагоди її ювілею 60-ліття богопосвяченого життя та уділив усім Апостольське Благословення.Опісля, учасники Ювілейних святкувань зустрілися за святковим обідом, під час якого були виголошені привітання та подяки Сестрам Служебницям Непорочної Діви Марії в Сербії.

В рамках святкувань, які розпочалися 16 березня, Сестри Служебниці відбули духовну науку під проводом о. Роберта Лисейка ЧСВВ, який приїхав для цього з Риму та відвідали місця, де жили і працювали перші Сестри Провінції, зокрема відбули прощу до Крижевців та відвідали місця поховання своїх попередниць. В цих днях відбулися теж різні спільні зустрічі, богослужіння та презентації: презентація молитовника «Молімося із Св. Йосифом» та презентація монографії «Сто років Сестер Служебниць в Куцурі».

18 березня була відслужена Велика Вечірня в парафіяльній церкві у Куцурі, яку очолив о. Роберт Лисейко ЧСВВ. Разом з Сестрами Вечірню молилися: Апостольський екзарх в Македонії Преосвященний Владика Кіро Стоянов, Отці Василіяни з Провінції Св. Миколая, Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні та Монастиря в Кулі (Сербія).

 

о. Франціск Онисько ЧСВВ

ДОВІДКА: Провінція Святого Йосифа в Сербії:

Українці прибули із Західної України до Боснії 1896 року. У 1906 році, на прохання Владики Юліяна Дрогобецького, Крижевецького Єпарха, чотири Сестри Служебниці прибули до Крижівців, щоб опікуватися інтернатом для хлопців та єпископською резиденцією. Згодом сестри розпочали місійну працю при парафії в Куцурі, Руському Керестурі та Дюрдєві. До 1945 року апостолят сестер ґрунтувався на парафіяльній праці і навчанні дітей. На свій власний прожиток сестри заробляли шиттям, вишивкою та працею на полях.

Після Другої світової війни в Югославії запанував комуністичний режим. Чернечі згромадження були обмежені в своїй діяльності, але не зліквідовані.

У 2001 році створено Провінцію Святого Йосифа в Сербії. На даний час Сестри Служебниці в Провінції Святого Йосифа активно продовжують місію серед свого народу. Катехизація, опіка хворими та інші парафіяльні праці залишилися важливими обов’язками сестер. Вони дивляться у минуле з вдячністю, а в майбутнє – з довір’ям.

Провінція Св. Йосифа окрім монастирів в Сербії має чотири монаші спільноти в Україні (Закарпатська обл.): Ужгороді, Мукачеві, Виноградові та Усть-Чорній, дві спільноти в Німеччині (в Мюнхені), по одній в Хорватії (Загреб) і Боснії та Герцеговині (Баня-Лука), одна спільнота працює в Римі, в Папській Румунській Колегії, троє сестер Провінції є членами спільноти Генерального Дому.

 
Генеральна Управа Згромадження

Сестра Тереза Слота, СНДМ

Генеральна Настоятелька Сестер Служебниць НДМ

(обрана 18 липня 2011 року)

Генеральні Дорадниці
Фотогалерея
dityzhorilibrazylia.jpg
ЦИТАТА

Мати мого Бога, Цариця ангелів, провіщає чистоту мені своїм прикладом. Разом із Нею обіцяю найдосконалішу чистоту душі і тіла.


Блаженна Йосафата
Хто на сайті
На даний момент 14 гостей на сайті