Домівка
22 | 10 | 2017
Головне меню
Подорож паломницької ікони Блаженної Йосафати

Молитви до Блаженної Йосафати -Акафіст

Молитва з Блаженною Йосафатою

У Римі вшанували пам’ять патріарха Йосифа PDF Друк E-mail
Понеділок, 20 лютого 2017, 16:49

У неділю 19 січня в Римі вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого. З нагоди 125-х роковин з дня його народження у прокатедральному соборі Святої Софії, фундатором і будівничим якого є сам Слуга Божий Йосиф, чисельна українська громада молилась Архієрейську Божественну Літургію та Панахиду. Богослужіння очолив владика Гліб, єпарх єпархії Пресвятої Родини в Лондоні.

У молитві взяли участь чисельна українська громада та гості: Посол України при Святому Престолі п. Тетяна Іжевська, Генеральна настоятелька Згромадження Сестер Служебниць с. Тереза Слота та інші сестри цього Згромадження, представниці Сестер Чину Святого Василія Великого, Сестер Катехиток Святої Анни, семінаристи та сестри Згромадження Воплоченого Слова, а також студенти Папської Української Колегії Святого Йосафата.

 

Звертаючись до присутніх на молінні вірян, владика Гліб вказав на жертовну постать патріархай Йосифа у служінні Богові та людям: “Навіть тоді, коли після довгих років ув’язнення та знущань його нарешті було звільнено, він найперше запитав, чи вільною є також його переслідувана Церква”. Впродовж наступних років свого служіння у вільному світі, зазначив владика Гліб, він робив все для того, щоб відродити УГКЦ та “дивився з впевненим поглядом у її майбутній розвиток в Україні”. У сучасних умовах, коли Україна є вільною, але проходить різного роду випробування, “знову актуальним є заповіт Слуги Божого Йосифа “бути собою” і не втратити своєї ідентичності”.

Після Літургії у крипті собору, де були складені тлінні останки патріарха, відбулась Панахида за упокій його душі. Наймолодші члени української громади, діти недільної школи собору Святої Софії, поклали свічки та квіти перед гробницею Ісповідника віри.

Після богослужень відбулось літературно-театральне вшанування та показ документального “Крізь терни до зірок” про життєвий шлях цієї визначної постаті в історії українського народу.

Додамо, що 2017 рік в УГКЦ проголошений роком патріарха Йосифа з нагоди ювілею 125-х роковин з дня його народження. Останній період його життя після звільнення прийнято називати “римським періодом”, коли Глава переслідуваної Церкви боровся за права українського народу та став єдиним його голосом на міжнародному рівні. Символом відродження української Церкви став собор Святої Софії в Римі, збудований патріархом як храм-символ знищених і понівечених святинь в Україні.

за матеріалами сайту: http://osbm.info/?p=15557

 https://www.facebook.com/soborsofia/

 
Генеральна Управа Згромадження

С. Софія Лебедович, СНДМ

Генеральна Настоятелька

Генеральні Дорадниці
Фотогалерея
dscn3732.jpg
ЦИТАТА

Увага повинна бути зверненою до Бога так, наче на світі немає нікого, тільки Господь і я.

Блаженна Йосафата

Хто на сайті
На даний момент 32 гостей на сайті