Домівка
22 | 10 | 2017
Головне меню
Подорож паломницької ікони Блаженної Йосафати

Молитви до Блаженної Йосафати -Акафіст

Молитва з Блаженною Йосафатою

Форум Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові PDF Друк E-mail
Понеділок, 11 квітня 2016, 13:34

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії готується до відзначення 125-літнього ювілею від заснування, який сповниться у 2017 році. У рамках приготування до ювілею, під гаслом «Місія Служебниць: між постійною обновою і вірністю традиціям», у реколекційному центрі Львівської Архиєпархії у Брюховичах 8 квітня розпочався форум, у якому беруть участь біля 60 сестер Провінції Співстраждання Матері Божої  в Україні, а також гостіГенеральна Настоятелька с. Тереза Слота, сестри з Польщі та Бразилії. Під час форуму сестри глибше застановляться над харизмою, перевірять служіння та спільно плануватимуть майбутнє.

Відкриваючи форум, Провінційна Настоятелька с. Боніфатія Дяків представила учасницям основні завдання цієї зустрічішукання Божої волі через спільну молитву, слухання та ділення Божим Словом, будування єдності у різноманітності дарів.

Генеральна Настоятелька с. Тереза Слота у привітальному слові до сестер підкреслила актуальність теми форуму і поділилася наступними думками: «Завершивши нещодавно канонічну візитацію Провінції Співстраждання Матері Божої в Україні, можу сміливо сказати вам своє бачення – я бачу минуле Провінції в обличчі старших сестер, а теперішнє – у запалі молодого покоління, та з надією дивлюся у майбутній розвиток як Провінції, так і цілого Згромадження». Генеральна Настоятелька заохотила сестер до глибшої особистої молитви, духовного читання та ділення Божим Словом у спільнотах. У духовній опіці заробітчанами звертати їх увагу на духовні цінності; надалі зосередити більшу увагу на вихованні наймолодших, яке було одним із головних завдань Сестер Служебниць від  початку заснування Згромадження. На думку Мати Терези, Служебниці сьогодні мали б «допомогти», послужити єпископам, особливо у новостворених екзархатах. «Цей апостолят вимагає покори й тихості, що є чеснотами Служебниці», - підкреслила Мати Генеральна. Своє слово Мати Тереза завершила думками Слуги Божого о. Єремії Ломницького, співзасновника Згромадження, про чесноти, які він виголосив для сестер під час реколекційних наук у 1908 році.

О. Олексій Бредєлєв, ТІ, діалогуючи зі сестрами, поділився своїм баченням тематики форуму, а також скерував до роздумів над євангельським текстом (Мт. 13, 44-52) і заохотив переглянути минулі і сучасні «скарби» Провінції.

9 квітня Божественною Літургією відкрив другий день форуму Блаженніший Святослав. У своєму зверненні до сестер Отець і Глава УГКЦ підкреслив велике значення соціального служіння Сестер Служебниць в умовах війни. «Ми сьогодні маємо так багато страждань у тілі нашого народу, що аж кричать до неба. Не бачити і не чути цього, треба бути справді глухим і мати закам'яніле серце. Сестра Йосафата, – наголосив Блаженніший Святослав, – ішла туди, де найбільше люди плакали і кликали до Бога в їхніх болях і стражданнях. І Сестри Служебниці в багатьох наших єпархіях, спільнотах є чи не єдиною справжньою структурою, яка йде до тих, хто найбільше в потребі. Тому дуже хочу подякувати сестрам, що ви є на передовій».

Відтак с. Дарія Пітулик і с. Еммануїла Харишин представили доповіді про харизму Сестер Служебниць у минулому і сьогоденні, після чого відбулася праця в робочих групах, у якій розглядалися головні ділянки служіння - адміністративна, формаційна, медична, катехитична, пасторальна та соціальна.

С. Христофора Буштин представила стратегію Провінції (актуальні плани, потреби і виклики), а Провінційний Настоятель Отців Салезіян о. Кароль Манік поділився досвідом планування у своєму Згромадженні.

Завершився другий день форуму «Вечором із о. Єремією Ломницьким». Своїми багатолітніми дослідженнями про особу співзасновника та духовного отця нашого Згромадження поділилася с. Луїза Цюпа.

Сестри Служебниці, Львіві

 
Генеральна Управа Згромадження

С. Софія Лебедович, СНДМ

Генеральна Настоятелька

Генеральні Дорадниці
Фотогалерея
dscn3187.jpg
ЦИТАТА

Господи, Ти мій Сотворитель. Ти мною розпоряджаєшся, Ти по-батьківськи дбаєш про мене, отож, є слушно віддати все Тобі, бо все є Твоїм.

Блаженна Йосафата

Хто на сайті
На даний момент 73 гостей на сайті